İçeriğe geç

İnstagram TV (IGTV) Hizmetleri

Hepimizin severek kullandığı sosyal medya platformlarından olan İnstagram platformunda maksimum bir dakikalık videolar yayınlanabiliyordunuz bunu kitleler ile paylaşabiliyordunuz.. Ve bu Instagram’da paylaşılan videolar maksimum bir dakika, uygulamanın ‘hikayeler’ bölümünde yayınlanan videolar için ise 15 saniye sınırı bulunuyordu. Ek olarak Bu videolar da normalde 24 saat içinde siliniyordu. IGTV ile bu süre arttrılıyor ve paylaşabileceğiniz maksimum videonun süresi ise 1 saate çıkartılıyor.

IGTV’de yayınlanan videolarda reklam olup olmayacağı ve YouTube gibi diğer platformlarda olduğu üzere yayıncılarına para kazandırıp kazandırmayacağı ise henüz bir netliğe kavuşmadı. Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom ise buna karar vermek için daha zamanlarının olduğunu bundan dolayı acele etmeyeceklerini belirtti. IGTV’deki videolar portre modunda, yani dikey olarak gözükecek. Systrom, bunun insanların doğal telefon tutuş biçiminden kaynaklandığını belirtti.
IGTV, Instagram’ın içinden erişilmesinin yanı sıra ayrı bir uygulama şeklinde de yayınlanacak. Bu şekilde İnstagramdan ayrı bir şekilde de uygulamaya erişim sağlanabilecek. Bunun avantaj ve dezavantajlarını ilerleyen zamanlarda daha net görebileceğiz.

IGTV hizmetleri,instagram tv hizmetleri
İnstagram TV Hizmetleri

BBC Newsbeat’e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha çok zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını ifade etti.
IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak.

IGTV, Bazı Özellikleriyle Diğer Mobil Video Paylaşım Platformlarından Ayrılıyor:

Mobil öncelikli: IGTV, insanların telefon kullanım alışkanlıkları doğrultusunda tam ekran ve dikey videolar için tasarlandı.

Multi-Platform: İnstagram Tv hem mobil cihazlardan hemde bilgisayarlardan kullanılabiliyor. Bu sayede 1 saatlik videolarda telefona bağlı kalmadan bilgisayar üzerindende izleme sağlayabiliyorsunuz.

Bağımsız Uygulamalar: İnstagram TV’nin İnstagramdan ayrı bir uygulaması olması sayesinde İnstagram olmadan İnstagram TV kullanımı mümkün hale geliyor.

Kolay kullanım: Uygulamaya girildiğinde oynatmaya başladığından arama yapmayı gerektirmiyor.

Alışılmış İçerik: IGTV Instagram mevcut ağınız üzerinde kurulu olduğundan, görebileceğiniz kanallarda da Instagram’daki içerik üreticiler. Böylece insanlar halihazırda takip ettiğiniz hesapların videolarınızda artık ek bir işleme kalmadan sağlayabilirsiniz. Her takip ettiğiniz içerik üreticinin varsa İnstagram TV videosu ana sayfanızın en üst kısmında size gözükecektir.

Eğer İnstagram TV İçin İzlenme Hizmeti Almak İsterseniz Paketlerimiz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz;
SosyalPazar İnstagram TV Paketleri

Tarih:İnstagram Hizmetleri

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir